piektdiena, 2015. gada 16. janvāris

Ievainotie Ukrainas karavīri viesojas Liepājā

16. janvārī ar organizācijas "SOS Ukrainai" un NBS atbalstu Liepājā viesojās Ukrainas karavīri, kuri guvuši ievainojumus cīņās ar nemierniekiem un kaimiņvalsts iebrukušajiem karotājiem Doņeckas un Luganskas reģionos. Karavīri pārstāv gan Ukrainas bruņotos spēkus, gan iekšlietu ministriju, gan brīvprātīgo bataljonus.
Liepājā viesi apmeklēja Rožu laukumu, Jāņa Čakstes laukumu, Karostu un viesojās pie zemessargiem. Īpašu sajūsmu Ukrainas karavīros izraisīja Ziemeļu fortu apskate, jo par šo vietu bija dzirdēts, taču nekad nebija iedomājušies, ka skats uz Baltijas jūru esot tik iespaidīgs.
Karavīri labprāt pastāstīja arī par sevi- viņi pārstāv vairākas Ukrainas pilsētas, tostarp industriālo Dņepropetrovsku. Profesionāli karavīri esot tikai daži, līdz konfliktam Donbasā katrs bijis dažādu mums ierastu profesiju pārstāvji. Viens no viesiem pirms vairāk 20 gadiem pat esot bijis Liepājā, jo militārā dienesta laiku PSRS kara flotē pavadījis Baltijā. Tāpat ukraiņu karavīri atzinās, ka nekad nespēja iedomāties, ka nāksies karot pašu valstī, kur visi līdz šim vairāk vai mazāk dzīvojuši draudzīgi. Kareivji uzsvēra, ka par lielāko postu visi Ukrainas iedzīvotāji uzskata tieši korupciju, kuras dēļ karš vispār bija iespējams.
Liepājas apmeklējums viesos atstāja daudz pozitīvu emociju- pilsēta atstājusi sakārtotu un tīru iespaidu, cilvēki draudzīgi un izpalīdzīgi. Prombraucot karavīri atgādināja, ka nav nekā svarīgāka par neatkarīgu valsti, mieru un saticību. Reiz miers iestāsies arī Ukrainā un ikviens liepājnieks tikšot laipni gaidīts ciemos!
Jāatgādina, ka Latvijas slimnīcas līdz šim uzņēmušas 21 Ukrainā cietušo karavīru. Atbalsta fondā pagaidām saziedoti 17 000 eiro, ar ko pietiek tikai atsevišķu ievainoto ārstēšanai un rehabilitācijai.
Lielākoties karavīriem ir nopietnas traumas kuras ārstē par valstī iedalītajiem līdzekļiem. Cietušajiem ir mīnu šķembu radītas roku un kāju traumas, lūzumi, nervu bojājumi, kā arī nopietnākas smadzeņu traumas. Pārsvarā ievainotie ir jauni vīrieši, kam Ukrainas kara hospitāļos un slimnīcās nav sniegta pietiekama palīdzība.
Paši karavīri pateicīgi par atbalstu Latvijā, bet atbalsta fonda veidotāji un ārsti arvien aicina iedzīvotājus ziedot Ukrainā ievainoto civiliedzīvotāju un militārpersonu ārstēšanai Latvijas slimnīcās.

1 komentārs:

Anonīms teica...

atkal fashisti staiga! Nabaga Latvija!